Анте Шимунджа и екипът му бяха представени официално от ръководството на футболния Лудогорец на пресконференция, която се състоя във варненския хотел "Рослин Димят". На брифинга с фланелката на Лудогорец беше представен и Спас Делев. По време на представянето новият наставник на шампионите сподели:
"Здравейте на всички. Желая ви здраве, защото в тези странни времена, в които живеем днес, това е едно от важните неща. Щастлив съм за възможността, която имам тук. Основната цел пред нас е да станем шампиони и следващите стъпки, които са необходими за един шампион.
"Ще работим здраво, няма да се отказваме и съм сигурен, че играчите ще разберат информацията и ще я приложат. Нямам търпение да започна да работя с играчите. Искам да кажа Добре дошъл на Спас Делев. Той е играч с великолепен характер и съм сигурен, че ще ни помогне. Когато играхме с Лудогорец, направихме доста задълбочен анализ на клуба. След като започнахме разговорите с Лудогорец да стана треньор, започнах да анализирам повече играчите. Едно е да ги гледаш на видео, друго е да ги видиш на живо. Всички в клуба ми помагат много с информация за отбора".
"Баща ми е роден в Сплит, Хърватия. Обичам да ходя на ски, но първата ми любов е футболът. Разговаряхме много с Лудогорец, но в момента, в който дойде предложение, то ми се стори изключително интересно. Лудогорец разполага с играчи от много по-различна класа. Това си пролича от мача, който изиграхме през лятото. Основното нещо, което ме накара да избера Лудогорец, е това, че вярвам, че можем заедно да прогресираме".
"Вярвам, че имаме нужда от подсилване. Скаутският отдел работи изключително здраво, за да можем да осъществим тези трансфери. Надявам се, че скоро ще можем да ви съобщим. Трябват ни нови играчи навсякъде".
"Четири години и половина е доста дълго време. Успяхме доста добре да се свържем с Мура, но те много добре знаят колко амбициозен треньор съм. Когато разбраха, че има интерес от Лудогорец, ситуацията не беше много удобна, но в крайна сметка те ме разбраха".
"Желанието ми в бъдеще е да направим крачка напред за младите футболисти и да захраним първия тим с млади състезатели. Условията по базата са много добри. Не можем да кажем дали са шампионски и европейски, но има всичко".
"Съгласен съм, че съм работил главно с местни футболисти, но не мисля, че това е проблем. Нека не забравяме, че съм роден в Югославия, където има изключително много религии и различни хора. През цялата ми кариера сме пътували и сме се срещали с различни играчи. Всяка една държава и религия може да допринесе с нещо позитивно", завърши Шимунджа.
Снимка: ПФК Лудогорец








Лесна рецепта за торта с крем от кафе
ЦСКА 1948 записа първа победа за сезона след късен успех срещу "Ботев" (Вр)
Овчаров: Слугувайки на гърци и американци, правим вертикален газов коридор - конкурент на "Боташ"
Левски обърна Локомотив София в дербито на кръга, два отменени гола
В мандата на кабинета: АМ "Хемус" ще бъде изградена до Велико Търново
7 признака на емоционална изневяра
Седем навика, които правеха щастливи поколенията от 70-те и 80-те години
Любимите коли на Ърнест Хемингуей
Porsche и Mini отново са марките с най-доволни клиенти
Тази къща на колела струва 2,2 млн евро и има гараж за класически автомобил
VW ще продава китайските си модели в Европа
Анкалаев пречупи Гусков с ТКО в петия рунд на UFC Fight Night 282
Рамазан Темиров нокаутира Стив Ерцег още в първия рунд на UFC Fight Night 282
НА ЖИВО: UFC Fight Night 282 – Анкалаев срещу Гусков
Фюри или Джошуа? Майк Тайсън даде прогнозата си за сблъсъка
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Коментари
Напиши коментар14:27 | 24 апр 2024 г.
03:29 | 12 яну 2022 г.
14:15 | 9 яну 2022 г.
13:25 | 9 яну 2022 г.
12:44 | 9 яну 2022 г.
Напиши коментар